cz-Ako používať hennové pero na oči

09.03.2022

Pre dlhotrvajúcejšie líčenie očí henna perami, môžeme použiť špeciálne pero Curiosa s názvom Henna Eyes na oči. Pero môžeme používať na dvoch koncoch. Tenším koncom vytvoríme jemnejšie línky a kontúry a hrubším zase o niečo málo výraznejšie. Oba konce však pohodlne použijete na vytváranie očnej linky. 

Začnite líčenie ako vždy

Líčenie začnite ako obvykle. Naneste make up, podklad, korektor, očné tiene a všetko, čo potrebujete. Keď príde na rad očná linka, pripravte si henna pero a vyberte, ktorým koncom chcete linky nakresliť (viď obrázok henna pera dole).

 

Pre výraznejšie oči a krídelká

Pre výraznešie oči otvorte hrubší koniec pera, začnite kresliť linku od vnútornej strany oka k vonkajšej. Pre krídelka nakreslite tenším koncom ich obrysy a vyfarbite. Ak by ste spravili chybu jemne namočte vatovú tyčinku a chybu zotrite jemnými pohybmi, potom linku ľahko opäť opravíte.


Najobľúbenejšie farby

Najviac obľúbená farba henna pier na oči je klasická kakaová hnedá. Nepôsobí ani príliš tmavo, ale ani nie je bledá. Krásne zvýrazni oči a dodá im požadovaný tvar. 

Druhá obľúbená farba je čierna. Tenká linka dodá očiam príjemný šarm. Výraznejšia vytvorí krásne cat eyes či doplní dymové líčenie.

Odlíčenie

Aj keď je henna pero na oči dlhotrvajúce a len tak sa nerozmaže, večer ho veľmi ľahko odlíčite vatovým tampónom navlhčeným buď vodou alebo odličovacím prípravkom. Tak aplikácia pera ako aj jeho odlíčenie sú veľmi jednoduché a nenáročné.


Pero Vám vydrží

Henna pero na oči používam už od augusta takmer každý deň (najmä tenším koncom) a ešte stále pekne píše a líči. Vydrží teda pomerne dlho s denným používaním.

   

 

Najdete nás i na MALL.SK