cz-Dočasné tetovanie henna perom

15.03.2022

Ornamenty a ozdoby henna perom, aj keď nemáte šperky, spravia Vaše ruky krásne a zaujímavé v lete aj v zime. Henna Penna pero je prírodný produkt bez obsahu syntetických látok, preto je pre Vašu pokožku šetrný a bezpečný. Moderná technika extrakcie henny a následné vyrobenie atramentu je patentovaná technológia. Henna Penna sa používa rýchlo a ľahko. Dostupné je v 5 farbách, pre ešte lepší umelecký zážitok ich môžete aj kombinovať.


Čo budeme potrebovať 

Najskôr si pripravíme henna pero, šablónu, ak ju budeme používať a prípadne niečo na uchytenie šablóny, pokiaľ nám ju nemá kto pridržiavať ako gumičku, či lepiacu pásku.


Predtým, než začneme kresliť

Kresbu si vopred premyslite a rozložte na pokožke, nakoľko henna pero sa nedá úplne zmazať (odstrániť z pokožky po nanesení), zmyje sa po dlhšom umývaní, zvlášť farba originál, ktorá mi na pokožke vydržala niekoľko dní celkom viditeľná a to si veľmi často umývam ruky. :)

Ruky by nemali byť úplne suché (môžete ich nejaký čas pred kreslením hydratovať krémom, aby dokonale vsiakol do pokožky), ale pozor ani úplne mastné. Nájdite optimálnu hydratáciu vašej pokožky, aby sa kresba pekne nanášala a nerozpíjala sa.

Upevnite šablónu na mieste, kde ju chcete obkresliť. Pokiaľ sa bude šablóna hýbať, môže byť potom kresba ovplyvnená trochu iným tvarom.


Kresba na pokožke henna perom

Pre kresbu použite jemnejší tenší hrot. Pokiaľ chcete čiaru hrubšiu až potom aplikujte hrubší koniec na kreslenie. Kresliť môžete aj bez šablóny. 

Po umytí rúk, resp. pokožky s kresbou, kresba jemne zbledne, avšak ostáva na pokožke.


Tipy a rady

Ak chcete, aby vám tetovanie vydržalo, dotyčné miesta neumývajte a nedrhnite. Voda tomuto tetovaniu neprospieva a trvanlivosť kresby by sa znížila. Pokiaľ by sa vám kresba rozpíjala, natrite najprv pokožku voskom alebo dobrým hydratačným krémom, aby nebola suchá, ale pozor nemala by byť ani mastná, inak sa Vám pero môže zablokovať. Pre osoby s citlivou pokožkou sa doporučuje vyskúšať najprv na malej ploche. Všetky ingrediencie sú 100% prírodné a vhodné pre všetky typy pokožky. 

Každé pero obsahuje ekvivalent 5kg prírodného extraktu henny v prášku. Pomôže vám ľahko a rýchlo vytvoriť krásne prechodné tetovanie. Vaše umelecké výtvory uschnú doslova za pár minút a vydrží na koži možno aj niekoľko dní. Pre docielenie dlhšej doby je potrebné aplikovať pero znovu. Doba, po ktorú kresba vydrží na koži závisí na type pokožky, vonkajšom prostredí a časti tela, na ktorú sa Henna Penna použije. Pokiaľ však budete pokožku umývať často, kresbu zmývate automaticky tiež. Pre lepší výsledok henna tetovania

Najskôr pokožku vyčistite, umyjte, očistite od mastnoty a nečistoty. Aby sa kresba nerozpila a henna dobre vsiakla je dobré pokožku hydratovať, aby nebola suchá, dobrým hydratačným krémom. Aplikujte krém a počkajte, kým sa vpije, absorbuje do pokožky. Potom aplikujte henna pero. Po dokončení kresby, pre lepší výsledok, aplikujte na ňu mastný krém (prípadne niečo ako vazelínu) a neumývajte aspoň jeden deň. Henna pero NEPUŽÍVAJTE na neumytú, MASTNÚ pokožku, inak ho môžete zablokovať (v takomto prípade špičku pera JEMNE pretrite alkoholom alebo parfémom).

Najdete nás i na MALL.SK