Trendy v líčení pre rok 2022

17.02.2022

Líčenie nemusí byť iba módnym výstrelkom. Predstavuje možnosť kreatívneho seba vyjadrenia, alebo cestu k prirodzenému vytváraniu sebavedomia a sebaúcty. Trblietky, lesk, priestorové a dvojité očné linky, upravené obočie, kontúrované pery a kontúrovanie tváre lícenkou, aj to sú trendy, ktoré prináša líčenie v roku 2022. Pre inšpiráciu spomenieme pár trendov od popredných svetových vizážistov a tiež tipy, ako sa dajú pritom využiť naše henna perá na líčenie od Curiosy.


Lesk a žiarivosť

Jedným z trendov pre tento rok je jemný mäkký vzdušný hydratačný make-up, ktorý pleť oživí a dodá jej jemný odlesk. Tak, aby ste pôsobili žiarivým dojmom. Dobrým tipom je vmiešať do make-upu trochu highlightera, aby tento odlesk pleti dodal. Takýto žiarivý reflexný make-up určite dodá dobrú náladu a základ pre ďalšie kreatívne líčenie.


Priestorová a dvojitá očná linka

Oči sú a budú naďalej dôležitou časťou make-upu a priestorom pre kreatívne vyjadrenie sa. Očná linka sa momentálne posúva z tradičnej línie nad a pod mihalnicami aj ďalej do priestoru a pokračuje aj nad viečka. Od klasickej čiernej, či tmavej hnedej prinášajú trendy aj iné farby podľa nálady. 


TIP: Henna perá Henna Eyes sú ideálnou očnou linkou na tento druh líčenia, či už na klasické línie alebo na nové trendy až nad očné viečko a dvojitú očnú linku. Pohodlne a s presnosťou nakreslíte tvar, ktorý potrebujete. Navyše farby môžete skombinovať a vytvárať tak krásne pestré živé líčenia. Pre mladších vyzdvihujeme farbu malina pink ružovú, ktorá spestrí každý outlook. Ďalej sú dostupné farby: čierna liquorice, kakaová hnedá, čierne ríbezle, a fondánová béžová. Objednať sa dajú aj: avokádová zelená, čučoriedková, sivá agave, zlatá medová, lieskový orech hnedá, modrá a fialová (ak máte záujem o farbu, ktorá nie je v eshope, kontaktujte nás, prosím, MAIL TU).

foto: freepik.com

Očná linka s dvojitými krídelkami

Ďalším trendom v líčení očí, ktorý naberá na sile, sú dvojité krídla očnej linky. Takýto štýl líčenia uľahčuje dosiahnutie vzhľadu make-upu bez námahy. Na to, aby ste si kreslenie takejto očnej linky osvojili, nemusíte byť hneď vizážistkou. Navyše sa dvojitá očná linka hodí každému. 

Dvojkrídlové očné linky sú dostupné v mnohých štýloch a pristanú každému tvaru oka. Dajú sa opäť robiť aj nad sebou a v rôznych farebných kombináciách.

TIP: Aj na dvojitú očnú linku a zdvojené krídelká očnej linky doporučujeme použiť henna pero Henna Eyes od Curiosy. Jednoducho nakreslíte akýkoľvek tvar a v prípade, ak sa pomýlite, ľahko líniu opravíte a nepodarený kúsok zotriete navlhčeným vatovým tampónom. Navyše líčenie našimi perami vydrží po celý deň.

foto: freepik.com


Detailne upravené obočie

Obočie, ktoré pôsobí detailne a pekne upravené, navyše plnšie a definovanejšie bude tento rok údajne "in". Na dosiahnutie takéhoto vzhľadu, sa najprv aplikuje ceruzka na obočie a potom sa obočie zvýraznení perom na obočie pre definovaný a plnší vzhľad. Táto technika líčenia dokáže podľa vizážistov obnoviť a vylepšiť akúkoľvek situáciu obočia.

TIP: Detailne obočie v troch rôznych farbách dokážete vykúzliť okrem ceruzky na obočie aj henna perami Henna Eyebrows od Curiosy. Pero má veľmi tenký hrot, preto sú ťahy veľmi presné a plnosť obočia dokážete naniesť na každý vlások. Henna extrakt zabezpečí navyše aj trvácnosť líčenia po celý deň. Dostupnosť v 3 farbách: čierna, tmavá hnedá a svetlo hnedá. (Objednať môžete v e-shope TU.)

foto: freepik.com


Kontúrované lesklé pery

Pery podľa nálady. Niekedy lesklý maximalizmus, inokedy zase jemný minimalizmus. Plné a žiarivé pery na rozjasnenie každého dňa budú stredobodom pozornosti. 

Rozhodne sa opäť vracía trend kontúrovaných pier, ktorý dodáva tvári elegantný luxusný vzhľad. Líčenie pier nemusí byť smerované len klasickým smerom, ale napríklad aj štýlom "škvŕn", kedy sa farba sústreďuje viac do stredu pier. V neposlednom rade opäť do popredia prichádza lesk na pery, aby pridal celkovému make-upu žiarivý oživený "look".

TIP: Henna perá Henna Lips ľahko použijete tak na kontúrovanie, ako aj na líčenie pier alebo vzhľadu škvŕn. Farby sú dlhotrvajúce a vydržia aj celý deň. Odporúčame napríklad obľúbenú farbu Passion alebo Cappuccino na kontúry pier v zladení s prírodným bio leskom na pery od Sante v Nude alebo Terra farbe.

foto: freepik.com

Zdroj: časopis Glamour UK a elle.com

Najdete nás i na MALL.SK